понеділок, 15 жовтня 2012 р.

Зображення до теми: "Векторна графіка"

Зображення до теми: "Векторна графіка"

Якщо в растровій графіці ( растрова графіка ) базовим елементом зображення є крапка, то у векторній графіці - лінія. Лінія описується математично як єдиний об’єкт, і тому об’єм даних для відображення об’єкту засобами векторної графіки істотно менший, ніж в растровій графіці.
Лінія - елементарний об’єкт векторної графіки. Як і будь-який об’єкт, лінія володіє властивостями: формою (пряма, крива), товщиною, кольором, зображенням (суцільна, пунктирна). Замкнуті лінії набувають властивості заповнення. Охоплюваний ними простір може бути заповнений іншими об’єктами (текстури, карти) або вибраним кольором.
Проста незамкнута лінія обмежена двома крапками, іменованими вузлами. Вузли також мають властивості, параметри яких впливають на форму кінця лінії і характер сполучення з іншими об’єктами. Всі інші об’єкти векторна графіка складає з ліній. Наприклад, куб можна скласти з шести зв′язаних прямокутників, кожний з яких, у свою чергу, утворений чотирма зв′язаними лініями.
Можливо, представити куб і як дванадцять зв′язаних ліній, створюючих ребра.


Векторна графіка описує зображення з використанням прямих і зігнутих ліній, званих векторами, а також параметрів, що описують кольори і розташування. Наприклад, зображення деревного листа описується крапками, через які проходить лінія, створюючи тим самим контур листа. Колір листа задається кольором контура і області усередині цього контура
                                  
      Векторна графіка - спосіб представлення об'єктів за допомогою геометричних примітивів - точок, прямих, багатокутників. У растровій графіці, навпаки, використовуються матриці фіксованого розміру, що складаються з точок (пікселів). Для перетворення зображення у векторний формат використовуються програмні перетворювачі. 


   Дуже часто для подальшої обробки фотографій дизайнерам доводиться їх перетворювати в малюнки векторного формату. Останнім часом векторна графіка стала досить популярною і серед аматорів, особливо коли мова заходить про перетворення зображення в монохромний вектор.


     Векторна графіка стає дедалі популярнішою і користується попитом на фотостоках. Її перевага - у простоті створення, редагування та масштабування. Завдяки мінімального розміру файлів векторні малюнки зручно розміщувати на веб-сторінках і зберігати на диск.

                                         
                                                                      
                                                



Немає коментарів:

Дописати коментар